Pražská energetika

Počet hodnocení: 2

Zákaznický servis

Poskytované služby

Přístup k informacím

Férovost

Podpora online

Hodnocení dodavatelů zajišťujeme ve spolupráci se společností kalkulator.cz.

Pražská energetická společnost, a.s. vznikla v rámci privatizace transformací původně státního podniku Pražských energetických závodů, které se v roce 1982 vyčlenily ze Středočeských energetických závodů. Formálně je možno ji považovat za jednoho z nástupců Elektrických podniků královského hlavního města Prahy založených již v roce 1897.

Je signatářem Deklarace na ochranu spotřebitelů.

Vlastnická struktura:
Majitelem většinového podílu společnosti (58 %) je Pražská energetika Holding, s majoritním vlastníkem Prahou. Společnost je součástí koncernu Energie Baden-Württemberg AG, s nímž má Praha uzavřenu akcionářskou smlouvu.

Založení:
1994

Zakladatel:
Fond národního majetku

Předmět činnosti:
– distribuce a prodej elektřiny
– distribuce a prodej zemního plynu
– služby mobilního operátora

Společnost se zaměřuje na podporu moderních technologických řešení a věnuje se poradenství pro zavádění inovativních technologií a systémových úspor energií. Programově omezuje negativní dopady svého podnikání na životní prostředí a efektivní využívání energetických zdrojů. Napomáhá rozvoji obnovitelných zdrojů a nabízí zelenou elektřinu vyrobenou způsobem:

– fotovoltaika
– vodní elektrárny
– bioplynové stanice

Podporuje projekty konceptu Smart City, podílí se na propagaci elektromobility. Půjčuje elektrokola do města i do přírody, nabízí zápůjčku různých měřicích přístrojů i pronájem elektromobilů.

Dceřiná společnost PREdistribuce je vlastníkem a provozovatelem distribuční soustavy na území Prahy a Roztok. Jako subdodavatel zajišťuje servis veřejného osvětlení a dalších přidružených zařízení v Praze.

Dobročinnost:
Podílí na vzdělávání veřejnosti, realizuje program pro mateřské školy o používání elektřiny, pro základní a střední školy nabízí exkurze. Ve cvičném a výukovém pracovišti Polygon organizuje vzdělávací programy pro školy i školení pro zaměstnance Skupiny PRE a dalších firem z oblasti energetiky.

Generální ředitel:
Ing. Pavel Elis, MBA
(2010)

Zajímavost:
Dálnice D11 už je průjezdná v obou směrech. Investor prověří stavební komplikace — ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz)

Přidejte hodnocení

Každý hlas se počítá! Oznámkujte svého dodavatele, pomůžete jemu i nám všem.

Zákaznický servis

Cítíte se jako zákazník středem pozornosti?

Poskytované služby

Odpovídá nabídka Vašim potřebám?

Přístup k informacím

Věříte, že je Vám sdělováno všechno, co chcete vědět?

Férovost

Považujete jednání za otevřené a vstřícné?

Podpora online

Jsou k dispozici moderní komunikační kanály?


Hodnocení společnosti Pražská energetika

80%
09. 02. 2024

Zákaznický servis

Poskytované služby

Přístup k informacím

Férovost

Podpora online

Dobrý den! Již několik let od vás odebírán elektrickou energii k plné spokojenosti. V roce 2023 jsem si nechala namontovat na střechu domu FVE do výkonu 10 kWp. Centropol se mi nábídl že bude odemě vykupovat přebytek energie za 3500Kč za MWH. Od 1.3.2024 to chce snížit na 1250Kč za MWH. Vy nabízíte 1800Kč za MWH pokud jsem odberatel vaší energie. Jak je možnost přejít sprodejem přebytku z FVE kvám? Monika Vojíková. Monika Vojíková

20%
25. 10. 2023

Zákaznický servis

Poskytované služby

Přístup k informacím

Férovost

Podpora online

Nulová komunikace se zákazníky. Najednou se rozhodnou, že Vám vymění elektroměr a udělají to, aniž by Vás uvědomili. Při výměně shodí jističe ve Vašem bytě (shozením hlavního jističe na chodě a je jim jedno, jakou škodu Vám způsobí. Hamerník

Nechte si to spočítat

Využijte službu Kalkulátor.cz, partnera Energie.cz

Stačí zadat vaše telefonní číslo a náš specialista vám pomůže najít způsob, jak zbytečně nepřeplácet za energie.

Telefon Ikona
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Anebo rovnou použijte on-line kalkulačku a zjistěte, kolik můžete ušetřit.